Že mám slabost pro tuhá mýdla už určitě víte. Po éře tekutých mýdel se tato klasika opět vrací na výsluní a já mám radost, že je nabízí čím dál víc kosmetických značek. Jelikož jsou často jen v papírové krabičce, jsou daleko ekologičtější než tekutá varianta v plastové nádobce. Ráda je též používám jako voňavou dekoraci do šuplíků a kvalitní mýdlo může být i milým dárkem. V odpovídajícím složení je vhodné i na citlivou pleť, ačkoliv se už roky tvrdí opak.
A tady jsou mé prověřené tipy rozdělené podle jejich účinků:
Detoxikační mýdlo pro problematickou pokožku:
Jak už jsem psala výše, ačkoliv se tvrdilo, že se mýdla nehodí pro citlivou či podrážděnou pleť, vhodná volba jí naopak může velmi prospět. Skvělým složením vhodným pro i ekzém či lupénku vyniká Sea of Spa Essential Dead Sea Treatment s obsahem černého bahna a minerálů z černého moře. Já osobně ho ráda používám na rozšířené póry, černé tečky a lokální podráždění, které díky obsahu heřmánku dokáže zklidnit. Obsahuje též vitamín A, minerální bahno, bergamotový a olivový olej. Vůně je nijaká, což přičítám ryze organickému složení. A při použití nezapomeňte, že se musí nechat minutu působit, aby správně fungovalo.
Proti celuditidě:
Přiznávám, že k tomuto mýdlu jsem byla ze začátku dost skeptická. Přeci jen nevěřím na žádné zázraky proti celulitidě, které by vás ji zázračně zbavily a ještě stály pár kaček. Mýdlo Jericho Body Care má na jedné straně výčnělky, což je skvělý nápad a masáž nohou tím dostává nový rozměr. Produkt obsahuje olivový olej, sůl z mrtvého moře, extrakt z aloe a tea tree oil. Značka Jericho netestuje na zvířatech a je antialergenní. Za sebe nemohu říct, že by celulitida zázračně zmizela. Přesto mi kůže na nohách přijde pružnější i hladší. Masírování zase může pozitivně přispět k rozproudění lymfy. Co mi trochu vadí je vůně, která je obsahem soli z mrtvého moře silně slaná.
Hydratace:
Překrásná uklidňující vůně levandule & ylang ylang, minimalistický design, důraz na ekologii a minimalizaci živočišných složek na minimum (obsahují pouze včelí vosk a med). K mýdlu John Masters Organics Lavender & Ylang Ylang se vracím už roky a je mojí koupelnovou stálicí. Navíc dokáže hydratovat jak tělo, tak i obličej.
Doplnění parfému i osvěžení skříně:
Mýdla najdete i u značek jako Prada či Hermés. Mohou být pěkným drobným dárkem, sloužit jako provonění šuplíků s prádlem či svetry nebo být doplněním stejnojmenného parfému od dané značky. Díky tomu vám vůně déle vydrží a často ke kompletaci nabízí i tělové mléko. Já sama tyto pěknější mýdla nejčastěji používám v koupelně pro návštěvy. A právě mýdlo Miss Dior je k těmto účelům jako stvořené.
Mýdlo pro pány:
Abych tu neměla tipy jen pro dámy, mám tu speciální doporučení i pro muže. Jedná se o pevné mýdlo na holení Bulldog Original. Myslím že není nutné kupovat klasickou pěnu, jejíž obal je složen z několika materiálu a složitě se recykluje. Zkuste mýdlo na holení které vám vytvoří bohatou pěnu po kontaktu s vodou. I Vendy to před pár lety změnil a je víc než spokojen. Značka Bulldog navíc netestuje na zvířatech.
Varianta pro vegany:
I pro vegany mám skvělý tip na mýdlo N.A.E. Idratazione. Dostane vás úžasná vůně ibišku a fíku, stejně jako čistící a zároveň i hydratační funkce mýdla. Podle značky vám jedno balení vydá za 3 láhve tekutého sprcháče. A samotný papírový obal má speciální rozložitelnou recepturu. Ideální skloubení ekologie a ingrediencí přírodního původu.
A jaká pevná mýdla rádi používáte vy?